Adrian Piekarski
3 mity o inteligentnych kamerach budowlanych obalone przez Evercam. Wady i zalety systemu

3 mity o inteligentnych kamerach budowlanych obalone przez Evercam. Wady i zalety systemu

Istnieje wiele niejasności dotyczących sposobu działania nowoczesnego systemu wizyjnego na placu budowy. Koncepcja inteligentnych kamer budowlanych dynamicznie zyskuje na popularności na przestrzeni ostatnich lat i z sukcesem została wdrożona w projektach w wielu krajach na całym świecie: od USA po Singapur. W dzisiejszym wpisie prezentujemy wady i zalety systemu.

Fakty są takie, że poprzez powszechny dostęp do informacji oraz rosnące tempo konsumpcji treści, aktualnie bardzo łatwo jest pomylić prawdę ze stereotypowymi mitami na temat dowolnego zagadnienia. Pojawiło się wiele pytań dotyczących kamer budowlanych oraz możliwości ich wdrożenia.

Poniżej opisujemy najpowszechniejsze mity na temat inteligentnych kamer budowlanych, z którymi zdecydowaliśmy się dla Was rozprawić.

MIT 1 : Evercam to system jednoprojektowy, a po zainstalowaniu widzę tylko 1 projekt w moim panelu

Obalamy: Na pulpicie nawigacyjnym możesz wyświetlać wiele projektów. Mogą być to kamery zainstalowane w różnych miejscach na jednym placu budowy, ale możesz także monitorować wiele realizowanych projektów w różnych lokalizacjach. Nasz system umożliwia również przeglądanie ekranu na podzielonym ekranie.

Oprogramowanie Evercam nadaje się idealnie dla dużo większych wyzwań – gdy jesteś generalnym wykonawcą projektów w różnych i oddalonych od siebie lokalizacjach. Jednak największą korzyścią, jaką uzyskasz, jest możliwość podzielenia się swoim projektem ze swoimi współpracownikami – przeczytaj więcej o narzędziu łatwego udostępniania Snapmail.

Z naszego doświadczenia wiemy, że korzystanie z przygotowanego przez nas systemu i możliwość wielokrotnego przeglądania projektów z każdego miejsca i o dowolnej porze dnia, pomogło firmom i ich pracownikom w zrozumieniu toczących się na placu budowy procesów, co wpłynęło na lepszą komunikację i większą efektywność pracy.

Wady i zalety systemu - Kamera Evercam

MIT 2 : Korzystając z inteligentnych kamer budowlanych nie mogę zrobić nic innego, niż film poklatkowy

Obalamy: Filmy poklatkowe time-lapse to tylko jedna z wielu funkcji tego sprzętu. Z Evercam możesz zrobić o wiele więcej niż tworzenie filmu poklatkowego. Dzięki inteligentnym kamerom budowlanym Evercam możesz wykonać następujące czynności:

 • Zarządzanie zasobami: możesz automatycznie monitorować dostawy materiałów oraz maszyny, które wjeżdżają i wyjeżdżają z Twojej budowy. Teraz kierownicy dokładnie wiedzą, gdzie są wykorzystywane dane materiały – nawet bez fizycznej obecności na placu budowy.
 • Strategia marketingowa: Badania wykazują, że obecność filmów w mediach społecznościowych generuje zdecydowanie większe zaangażowanie niż statyczne obrazy. Dzięki profesjonalnym time-lapse’om stworzysz przyciągające uwagę treści, które polepszą Twój wizerunek.
 • Ubezpieczenie: Na placu budowy ciągle dzieje się wiele rzeczy. Instalując kamerę budowlaną do wizualnego monitorowania 24/7 jesteś przygotowany na najbardziej niespodziewane incydenty, co możesz wykorzystać przy negocjowaniu składek ubezpieczeniowych. Ponadto, będziesz dysponował bezsprzecznymi dowodami w przypadku ewentualnych sporów sądowych.
 • Oszczędność kosztów: dzięki inteligentnym kamerom budowlanym firmy zaczęły optymalizować koszty i zwiększać efektywność pracy. To dzięki lepszemu zrozumieniu procesów budowlanych przez wszystkie działy firmy.

  MIT 3 : Potrzebuję wielu dysków twardych, aby mieć miejsce na nagrania z kamery budowlanej

  Wady i zalety systemu - Inteligentne Kamery Budowlane

  Obalamy: Z Evercam problem przechowywania danych nie istnieje, a wszystko jest łatwo dostępne w cyfrowej chmurze.

  Po zainstalowaniu inteligentnej kamery na placu budowy otrzymujesz codziennie tysiące zdjęć i filmów. To pliki o dużej rozdzielczości, które zajmują terabajty danych na dyskach twardych. Staje się to jeszcze bardziej skomplikowane, gdy masz wiele kamer na wielu budowach w różnych lokalizacjach.

  Nie oznacza to jednak, że Twoja firma będzie musiała zaopatrzyć się w dużą ilość pamięci. Wraz z naszym systemem wizyjnym Evercam oferujemy przechowywanie danych w wirtualnej chmurze.

  Przechowywanie w chmurze to model biznesowy przetwarzania danych, który zyskał na popularności w ostatnich latach. Model umożliwia przechowywanie danych na zdalnych serwerach jako usługa abonamentowa. Jest dostarczana na żądanie z określoną z góry pojemnością i kosztami oraz eliminuje konieczność kupowania i zarządzania własną infrastrukturą przechowywania danych.

  Wady i zalety? Podsumowanie

  Evercam to oprogramowanie dla inteligentnych kamer budowlanych, które oferują szerokie spektrum narzędzi. Każde rozwiązanie posiada wady i zalety. Jednak możliwości Evpozwalają na lepsze zarządzanie zasobami,tworzenie angażujących treści marketingowych, negocjowanie niższych stawek ubezpieczeniowych, pozyskiwanie dowodów w przypadku sporów sądowych, kontrolę jakości i nadzór nad bezpieczeństwem na placu budowy.

  Dzięki Evercam można monitorować wiele projektów w różnych lokalizacjach, udostępniać je swoim współpracownikom, a także automatycznie śledzić dostawy materiałów i maszyn. Zastanawiasz się, jak inteligentne kamery budowlane mogą ulepszyć Twój proces budowlany i przyspieszyć realizację projektu? A może chcesz dowiedzieć się, jakie korzyści płyną z ich zastosowania? Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami już dziś i przekonaj się, jak Evercam pomoże na Twoim placu budowy.