Adrian Piekarski
3 sposoby wykorzystania danych wizualnych do promocji projektu budowlanego

3 sposoby wykorzystania danych wizualnych do promocji projektu budowlanego

Marketing projektów budowlanych zazwyczaj skupia się na przedstawieniu wizualizacji oraz zdjęć z budowy. Wyjdź przed szereg i wyróżnij się spośród sztampowej reklamy. Udostępniaj na bieżąco postępy swojej budowy za pomocą transmisji na żywo, animacji oraz efektownych filmów poklatkowych. System Evercam oferuje narzędzia, które zwiększą zainteresowanie Twoich potencjalnych klientów.

Promuj firmę za pomocą gotowych wideo z Twojej budowy

Wideo dobrze sprawdza się w mediach społecznościowych i może skierować na Twój projekt taką uwagę, na jaką on zasługuje. Według statystyk posty wideo zazwyczaj generują 10-krotnie większe zaangażowanie na Twitterze i 20-krotnie większe zaangażowanie na LinkedIn.

Filmy poklatkowe Time-Lapse to potężne narzędzie marketingowe, które przedstawia miesięczną działalność na budowie w krótkim i dynamicznie zmontowanym klipie. Taka, łatwo przyswajalna treść, może przyciągnąć potencjalnych klientów oraz zwiększy świadomość dotyczącą działalności Twojej firmy.

Tworzenie filmów time-lapse jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Narzędzia Evercam pozwalają:

  • Generuj Time-Lapse na żądanie z dowolnego przedziału czasu,
  • Zaplanuj aktualizacje, które następnie automatycznie udostępnisz wybranym osobom,
  • Publikuj stworzone przez siebie materiały w mediach społecznościowych,
  • Stwórz piękną galerię projektów ze wszystkimi swoimi klipami.

Transmituj budowę na żywo – zwiększ zaufanie i autentyczność

Transmisja na żywo to kolejne narzędzie marketingowe, które ostatnio zyskało na znaczeniu. Pokazują to statystyki z największych platform wideo, takich jak Youtube oraz Twitch.

Osadzając podgląd z budowy na żywo na swojej stronie internetowej lub udostępniając link w mediach społecznościowych, możesz zaprezentować swoją pracę i na bieżąco informować inwestorów, przyszłych najemców klientów o postępach w realizacji inwestycji.

Streaming może dać jeszcze większą przewagę, jeśli chodzi o marketing. Według statystyk portalu Hubspot, w 2019 roku obejrzano 1,1 miliarda godzin wideo na żywo. 82% osób wolało wideo na żywo zamiast zwykłych postów w mediach społecznościowych.

Pamiętaj, że transmisje na żywo to sposób na budowanie zaufania i pokazywanie autentyczności w Twojej strategii marketingowej. Pokazując plac budowy na żywo, a nie edytowany film, pokazujesz, że masz pewność, że Twój projekt przebiega sprawnie. Dlatego już dziś rozpocznij w łatwy sposób nadawanie na żywo ze swojej budowy za pomocą Evercam.

Podkreśl wydajność swojego zespołu na placu budowy

Kolejnym narzędziem marketingowym jest coś, o czym być może nie pomyślałeś — Twoja kadra na placu budowy. Wydajność pracowników jest podstawą każdego projektu i tego, co sprzedajesz za każdym razem, gdy składasz ofertę w przetargu.

Dzięki inteligentnym kamerom budowlanym Evercam otrzymujesz pełny obraz budowy w czasie rzeczywistym oraz proste dane szczegółowo informujące, co aktualnie dzieje się na miejscu. Zaawansowane kamery Evercam obejmują śledzenie aktywności, dzięki czemu możesz pokazać potencjalnym klientom raporty ewidencji maszyn budowlanych wygenerowane w pełni automatyczne w oparciu o narzędzia uczenia maszynowego. To także efektowne klipy, które pokażą na zewnątrz, że na swoich budowach korzystasz z najnowszych osiągnięć technologii cyfrowej.

Łącząc interfejs oparty na sztucznej inteligencji oraz kamery budowlane, możesz uzyskać przejrzyste dane, które podkreślają efektywność Twojego zespołu, postępy budowy oraz pracę wykonywaną na czas i zgodnie z budżetem.

Chcesz poznać wszystkie sposoby, w jakie dane wizualne mogą prowadzić do sukcesu na budowie? Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami.