Adrian Piekarski
5 głównych powodów, dla których potrzebujesz profesjonalnych filmów z realizacji Twojego projektu budowlanego

5 głównych powodów, dla których potrzebujesz profesjonalnych filmów z realizacji Twojego projektu budowlanego

Filmy Time-Lapse w ostatnich latach cieszą się rosnącą popularnością w branży budowlanej zarówno jako dokumentacja postępów, jak i narzędzie marketingowe.

Projekty budowlane to ogromne przedsięwzięcia z wieloma zadaniami realizowanymi w tym samym czasie, które na pierwszy rzut oka trudno dostrzec. Dlatego kamery budowlane stały się tak użytecznym narzędziem do przechwytywania rzeczywistości i pokazywania tego, co tak naprawdę dzieje się na placu budowy.

Filmy poklatkowe, które pokazują zmiany w krajobrazie w miarę postępu projektu, stały się również dodatkową przewagą nie tylko w dokumentowaniu realizacji projektu, ale także w dostarczaniu dokumentacji w przypadku sporów sądowych oraz w marketingu ukończonych inwestycji.

Dzisiaj tworzenie profesjonalnych filmów z projektu budowlanego w trakcie jego realizacji staje się podstawą działania generalnych wykonawców. Wspieramy w tym naszych klientów. Nasz utalentowany zespół wideo zapewnia realizację wysokiej jakości, profesjonalnie zmontowanych i gotowych do wprowadzenia na rynek filmów poklatkowych Time-Lapse, z głównym naciskiem na zrealizowane kamienie milowe.

5 powodów, dla których potrzebujesz filmów z budowy

1) Profesjonalna dokumentacja postępów budowy, którą wykorzystasz w przyszłości

Filmy Time-Lapse są przydatnym narzędziem do zarządzania i monitorowania projektów oraz mogą być wykorzystywane przez klientów jako wizualne archiwum. Dzięki dobrze zmontowanym klipom, każdy etap projektu budowlanego można śledzić za pomocą wcześniej zrobionych zdjęć, co umożliwia uwzględnienie wszystkich kluczowych faz projektu.

Filmy ułatwiają zrozumienie złożonych pojęć. Tak stworzone klipy z poprzednich projektów, generalni wykonawcy mogą wykorzystać w kolejnych przetargach, aby zaprezentować wykorzystane technologie i narzędzia. Filmy poklatkowe o wysokiej rozdzielczości świetnie się do tego nadają.

2) Kampanie marketingowe

Wideo to świetny sposób na promocję Twojej firmy. Dziś marketing wideo w internecie stał się jednym z najpopularniejszych sposobów marketingu. Według statystyk Hubspot około 96% osób zwiększyło konsumpcję filmów o firmach, a 9 na 10 osób woli oglądać filmy niż czytać teksty o markach i firmach.

3) Media społecznościowe

Statystyki sugerują, że konta w mediach społecznościowych z filmami w swoich postach mają większe szanse na duży zasięg i zaangażowanie, dlatego profesjonalne filmy pomagają firmom i dotrzeć do odbiorców w mediach społecznościowych.

Inwestowanie w profesjonalnie edytowane filmy jest zawsze dobrym wyjściem, ponieważ media społecznościowe zyskują większe zaangażowanie, promują swoje produkty, wchodzą w interakcje z odbiorcami i zapewniają wyższy zwrot z inwestycji.

4) Porównanie budowy z BIM

Integracja rzeczywistych danych z placu budowy z wirtualnym modelem BIM usprawnia realizację projektów, umożliwiając wizualne planowanie, weryfikację i komunikowanie swoich harmonogramów zarówno na poziomie makro, jak i mikro poprzez zespoły projektowe będące zdala od placu budowy.

Rzeczywisty podgląd z budowy osadzony w wirtualnym modelu umożliwia bieżące śledzenie prac w toku, analizowanie ich wydajności oraz proaktywne wykrywanie potencjalnych opóźnień.

Zespoły projektowe widzą „co jest” i „co będzie”, a także są w stanie jasno wykorzystać analitykę do zwiększenia sprawności i efektywności całych zespołów budowlanych.

5) Zaangażowanie społeczności lokalnej

Realizujesz inwestycję pożytku publicznego, ważną dla lokalnej społeczności? Poinformuj ją o tym! Profesjonalnie zmontowane filmy są idealnymi filmami wyjaśniającymi inwestycję, która ma zostać zbudowana lub jest w trakcie budowy.

Dokumentacja wideo z budowy zapewnia wiele korzyści i może być wykorzystywana na różne sposoby w całym cyklu życia projektu. Dzięki zespołowi kreatywnemu Evercam klienci mają pewność, że opowiedzą swoje historie z budowy w sposób, który zapewni firmie pozycję lidera w branży.Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami już dziś. Chętnie porozmawiamy z Tobą o Twoich konkretnych potrzebach i zaprezentujemy możliwości oprogramowania Evercam.