Adrian Piekarski
7 rozwiązań, dzięki którym Evercam poprawi rentowność Twojego projektu budowlanego

7 rozwiązań, dzięki którym Evercam poprawi rentowność Twojego projektu budowlanego

Chcesz wiedzieć, jak zwiększyć rentowność projektu budowlanego? Jako generalny wykonawca wiesz, że optymalizacja kosztów jest kluczowa dla sukcesu inwestycji. Zamiast martwić się nieuniknionymi wydatkami, takimi jak materiały i robocizna, poznaj sposób, w jaki inteligentne kamery budowlane Ci pomogą. W naszym najnowszym artykule odkryjesz, jak system Evercam wprowadzają rewolucyjne zmiany w branży budowlanej i pomaga generalnym wykonawcom zaoszczędzić pieniądze i poprawić rentowność projektów.

1. Ekonomiczny monitoring budowy

Całodobowy nadzór jest uważany za istotny element dla przedsiębiorstw budowlanych, ponieważ każdego roku liczba kradziedży się zwiększa. Projekty budowlane wymagają wykorzystania kosztownych narzędzi, maszyn i materiałów, które są potencjalnym celem dla złodziei. To może kosztować firmy duże sumy i mieć negatywny wpływ na harmonogram robót.

Jak sobie z tym poradzić? Montaż ogrodzenia okazuje się niewystarczające, a zatrudnienie agencji nadzorujących staje się z każdym rokiem coraz mniej opłacalne. Jednak inteligentne kamery budowlane umożliwiają śledzenie działań na placu budowy bez udziału człowieka, a nagrania wideo 24/7 stanowią ważne dowody dla wszystkich wydarzeń zachodzących na budowie. Jest to dużo ekonomiczniejsze rozwiązanie, które może poprawić rentowność Twojego projektu.

2. Redukcja kosztów ubezpieczenia

Zgłoszenie posiadania inteligentnych kamer budowlanych do ubezpieczyciela może prowadzić do obniżenia kosztów ubezpieczenia, które jest obowiązkowym elementem każdej inwestycji. Instalacja wysokiej jakości kamer jest uważana za działanie zabezpieczające majątek oraz ochronę sprzętu i pracowników. To może prowadzić do redukcji odpowiedzialności ubezpieczyciela, która jest wkalkulowywana w wysokość polisy ubezpieczeniowej.

Wady i zalety systemu

3. Odstraszacz złodziei

Kamery budowlane odgrywają ważną rolę w zapobieganiu nie tylko zewnętrznym, ale także wewnętrznym kradzieżom. Dzięki instalacji kamer przy wejściach, możliwe jest monitorowanie niepożądanych działań, takich jak kradzieże dokonywane przez pracowników. Dodatkowo, kamery budowlane stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą narzędzi, zapasów i materiałów, co może mieć pozytywny wpływ na funkcjonowanie firmy budowlanej.

4. Eliminacja zbędnych kosztów podróży

Obecność na placach budowy może być czasochłonna i kosztowna dla kierowników projektu, którzy muszą jeździć do innego miasta, aby sprawdzać postępy. To powoduje duże koszty dla firm budowlanych, które w dużej części przypadków można zredukować.

Zastosowanie inteligentnej kamery budowlanej o wysokiej jakości z możliwością przechowywania w chmurze może rozwiązać ten problem. Menedżerowie projektów mogą śledzić postęp budowy za pomocą podglądu na żywo i nagrań archiwalnych. To pozwala szybko reagować na potencjalne trudności lub opóźnienia, oszczędzając czas i umożliwiając bieżące śledzenie postępów projektu z dowolnego miejsca.

5. Automatyzacja czasochłonnych i ręcznych czynności

Zastosowanie technologii kamer budowlanych pomoże wyeliminować czasochłonne ręczne procesy i dokumentację budowy. Użyj wysokiej jakości zdjęć i nagrań. Zaawansowane systemy inteligentnych kamer, takie jak Evercam, zapewniają funkcję automatycznego przesyłania wideo i zdjęć do magazynu w chmurze. 

Evercam zapewnia pełną ścieżkę dokumentacji, co jest niezbędne w przypadku audytów i weryfikacji zgodności. Dodatkowe funkcje jak znaczniki czasu, znacznie skracają czas potrzebny  na znalezienie potrzebnych informacji. 

6. Oszczędność kosztów

Zastosowanie kamer budowlanych w projekcie może mieć korzystny wpływ na jego realizację, poprzez poprawę komunikacji i uproszczenie procesów dokumentacyjnych. Kamery budowlane pozwalają na lepszą koordynację i planowanie, co wpływa na usprawnienie logistyki.

W rezultacie można zauważyć wzrost wydajności. Można to interpretować jako efektywność oszczędnościową, gdyż kamery pozwalają skrócić czas poświęcony na realizację projektu oraz umożliwiają jego utrzymanie na właściwym kursie. Ma to bezpośredni wpływ na rentowność projektu budowlanego.

7. Narzędzie do marketingu we własnym zakresie

Inteligentne kamery budowlane to doskonałe rozwiązanie dla oszczędzenia kosztów marketingu projektu budowlanego. Nie musisz już zatrudniać oddzielnej agencji marketingowej, ponieważ teraz możesz wykonać tę pracę samodzielnie we własnej firmie.

Wygenerowane przez inteligentne kamery budowlane krótkie filmy typu time-lapse to doskonały sposób na stworzenie dobrej i angażującej reklamy w social mediach i Internecie. Zmniejsz koszty wydawane na marketing i wykonaj to w swoim własnym zakresie. Dzięki temu zainteresujesz potencjalnych klientów swoimi projektami.

Evercam czyli recepta na lepszą rentowność projektu budowlanego

Inteligentne kamery budowlane są coraz częstszym wyborem dla generalnych wykonawców, ponieważ stanowią skuteczną i ekonomiczną metodę monitorowania działań na placu budowy. Mogą one pomóc w zapobieganiu kradzieżom narzędzi, materiałów i sprzętu, a także w śledzeniu postępów bez konieczności fizycznej obecności na miejscu. Rozważ zastosowanie takiego rozwiązania, aby poprawić rentowność i bezpieczeństwo swojego projektu budowlanego. Masz pytania? Skontaktuj się z nami.