Adrian Piekarski
Evercam 4D View. Narzędzie, wspierane przez iTwin, które usprawnia współpracę przy projekcie budowlanym

Evercam 4D View. Narzędzie, wspierane przez iTwin, które usprawnia współpracę przy projekcie budowlanym

13 grudnia 2022 roku mieliśmy przyjemność oficjalnie ogłosić dodanie narzędzia Evercam 4D View do programu opartego na iTwin firmy Bentley Systems. Evercam 4D View pomaga zespołom projektowym skutecznie wykorzystać dane inżynieryjne i projektowe, aby lepiej rozumieć proces budowy i łatwiej przekazywać informacje wszystkim zaangażowanym stronom.

Narzędzie Evercam 4D View łączy w czasie rzeczywistym wysokiej jakości materiał wideo z placu budowy z tzw. cyfrowym bliźniakiem i pozwala użytkownikom przełączać się między modelem cyfrowym a rzeczywistością, aby śledzić zmiany i informować o postępach. Narzędzie to odpowiedź na wyzwanie związane z ilością danych dostępnych dla zespołów projektowych, łącząc to z możliwościami planowania, harmonogramowania i analizy 4D.

Chociaż wdrożenie technologii BIM znacząco przyczyniło się do poprawy komunikacji i efektywności, sektor budowlany wciąż ogranicza dostęp do danych projektowych. Często model BIM jest dostępny tylko dla ograniczonej liczby członków zespołu projektowego. Evercam 4D View demokratyzuje te dane, umożliwiając wszystkim użytkownikom projektu równy dostęp, udostępnianie i interakcję z cyfrowym modelem, bezpośrednio z poziomu platformy Evercam.

Evercam 4D View pozwala użytkownikom w łatwy sposób przełączać się między podglądem z kamer w czasie rzeczywistym, a modelem BIM, co ułatwia współpracę. Użytkownicy mogą zobaczyć wszelkie zmiany wprowadzone w modelu BIM i otrzymywać aktualizacje w ramach platformy.

Evercam oferuje swoim klientom nieograniczony dostęp użytkowników, umożliwiając członkom zespołu z całego świata wirtualną współpracę, ostatecznie poprawiając bezpieczeństwo, zmniejszając ryzyko i zwiększając wydajność całego zespołu projektowego.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Evercam dodał swoje narzędzie Evercam 4D View do programu wspieranego przez iTwin” — powiedział Adam Klatzkin, wiceprezes ds. platformy iTwin w firmie Bentley Systems. „W ten sposób Evercam dołącza do rozwijającego się ekosystemu twórców oprogramowania, oferując rozwiązania cyfrowych bliźniaków z platformą iTwin. Evercam 4D View to doskonały przykład tego, jak podgląd w czasie rzeczywistym z placu budowy można połączyć z cyfrowym modelem, aby zwiększyć produktywność złożonych projektów budowlanych”.

Marco Herbst, dyrektor generalny Evercam, powiedział: „Cieszymy się, że możemy budować partnerstwo z firmą Bentley. Ich zaangażowanie i otwartość jest ważne dla nas i naszych użytkowników, ponieważ korzystają z danych pochodzących od wielu dostawców. Naszym długoterminowym celem jest uchwycenie i zrozumienie całego placu budowy. Platforma iTwin, jako platforma współpracy na żywo, daje nam taki dostęp, wypełniając istotną lukę informacyjną dla użytkowników Evercam”.

O Evercam

Evercam jest wiodącym w branży dostawcą oprogramowania do kamer budowlanych, którego celem jest zwiększenie wydajności budowy poprzez poprawę widoczności projektu i komunikacji w zespole. Oprogramowanie Evercam wykorzystuje sztuczną inteligencję, BIM i integrację oprogramowania do zarządzania projektami, aby zapewnić klientom łatwy dostęp do wielu danych z poziomu jednej platformy. Evercam potroił liczbę pracowników w ciągu ostatnich dwóch lat i obecnie prowadzi 600 projektów w 10 krajach.

O platformie iTwin

Platforma iTwin to otwarta, skalowalna platforma chmurowa, która umożliwia zespołom programistycznym tworzenie i analizowanie cyfrowych modeli projektów budowlanych, tzw. cyfrowych bliźniaków. Aplikacje zbudowane na platformie iTwin umożliwiają użytkownikom włączanie danych inżynierskich utworzonych za pomocą różnych narzędzi projektowych do wirtualnego modelu. Dzięki temu, można wykonywać działania na modelu bez zakłócania bieżących procesów. Platforma iTwin umożliwia również wizualizację i śledzenie wszystkich zmian, w tym zmian rzeczywistych warunków na placu budowy, poprzez wykorzystanie innych sensorów, takich jak drony i czujniki podłączone do Internetu Rzeczy. Platforma iTwin dostarcza rozwiązania, które zapewniają inwestorom całościowy monitoring inwestycji.


https://www.bentley.com/software/itwin-platform/

Zastrzeżenie

Wszystkie znaki towarowe są własnością ich właścicieli. Bentley i iTwin są zarejestrowanymi znakami towarowymi lub znakami usług firmy Bentley Systems, Incorporated lub jednej z jej bezpośrednich lub pośrednich spółek zależnych.