Adrian Piekarski
Evercam prezentuje 10 najlepszych Time-Lapsów z 2021 roku!

Evercam prezentuje 10 najlepszych Time-Lapsów z 2021 roku!

Od prac rozbiórkowych po budownictwo modułowe… W tym roku współpracowaliśmy przy niesamowitych realizacjach naszych klientów. Oto lista naszych 10 najlepszych filmów z 2021 roku!

10. Central Bank of Ireland

Film prezentujący kluczowy kamień milowy z montażu pomostu łączącego budynki Central Bank of Ireland. W tym 60-sekundowym klipie pokazaliśmy ukończenie montażu konstrukcji stalowej pomostu przez Walls Construction.

Po sukcesywnym montażu 12-metrowych sekcji kratownic, teraz pomost rozciąga się na 32 metry pomiędzy budynkami! Ta instalacja pomostu wymagała niezwykłej precyzji i ścisłej współpracy kilku zespołów roboczych.

9. Sky Studios

To prestiżowa dla nas inwestycja. Podczas realizacji Sky Studio zaprezentowano nasz film prezentujący postępy z tej budowy.

To nowoczesne studio telewizyjne o powierzchni ponad 100 000 metrów kwadratowych, które zostanie ukończone do końca 2022 roku! wewnątrz znajdzie się 13 sal studyjnych co zapewni Sky’owi najnowocześniejsze warunki do tworzenia programów i filmów.

Evercam jest dumny z bycia częścią tak renomowanego projektu, który został nazwany “nowym brytyjskim Hollywood”.

8. The National Children’s Hospital

Narodowy szpital dla dzieci w Irlandii jest obecnie realizowany przez BAM Ireland na terenie kampusu St James Hospital w Dublinie.

W 2021 roku wyprodukowano i wzniesiono tam około 1500 ton konstrukcji stalowej, zamontowano ponad 600 okien i wymurowano ponad 86 000 metrów kwadratowych ścianek działowych.

W krótkim klipie, możecie zobaczyć jak konstrukcja szpitala nabierała kształtów:

7. Royal Canal Park Sunrise

Co powiesz na piękny wschód słońca? Zrobiliśmy z tego Time-Lapse!

Irlandzcy deweloperzy z Ballymore zamierzają zrewitalizować okolicę w Royal Canal Park w Dublinie w Irlandii. Zobacz postępy w realizacji ich projektu.

Wschód słońca w Royal Canal Park był całkowicie wart własnego Time-Lapsa:

6. St. Luke’s Hospital

Co za fascynująca konstrukcja modułowa! Firma ESS Modular wykonała 5-piętrową rozbudowę oddziału w szpitalu St. Luke’s Hospital, która pomieści 72-szpitalne łóżka.

Moduły zostały precyzyjnie wyprodukowane poza placem budowy w najnowocześniejszym zakładzie produkcyjnym ESS Modular i złożone na miejscu w zaledwie 30 dni! Imponujące!

5. St. Leonards

Film poklatkowy przedstawiający prace rewitalizacyjne na plaży wykonane przez Australijski Departament Środowiska (The Australian Department of Environment Land Water and Planning).

Rewitalizacja plaż ma na celu ochronę wybrzeża przed dalszą erozją spowodowaną przez sztormy i podnoszący się poziom wód w morzu na wskutek zmian klimatycznych. Około 35 000 metrów sześciennych piasku zostało przepompowane na ląd, a 25 000 metrów sześciennych wykorzystano do budowy plaży na plaży w St. Leonards.

4. The Exo Building

Exo Building realizowany przez Bennett Construction jest już prawie ukończony.

Budynek, który będzie najwyższym budynkiem komercyjnym w Irlandii – staje się charakterystycznym punktem orientacyjnym widocznym z wielu miejsc w całym Dublinie.

3. The Snugborough Interchange Upgrade Scheme

Inwestycja realizowana przez Radę Hrabstwa Fingal jest na zaawansowanym etapie. Projekt ten obejmuje budowę drugiego wiaduktu nad drogą N3 w sąsiedztwie istniejącej Snugborough Road w Dublinie.

Inwestycja znacznie poprawi komunikację w tym regionie zarówno dla pieszych, rowerzystów, użytkowników transportu publicznego, jak i kierowców.

Obejrzyj film z postępu prac przy wykonywaniu nowej konstrukcji wiaduktu:

2. Boylston Street

Niezwykle efektowna realizacja budynku, który pomieści aż 477 lokale mieszkalne przy Boylston Street w Massachusetts w USA. To inwestycja położona w tętniącej życiem dzielnicy Bostonu, wykonywana przez firmę Scape, która specjalizuje się w tworzeniu prywatnych mieszkań studenckich.

Obejrzyj film zrealizowany z montażu żurawia wieżowego na placu budowy:

1. Port of Cork

W 2020 roku Port of Cork nabył dwie suwnice bramowe (STS) do nowego, nowoczesnego obiektu portowego Cork Container Terminal w Ringaskiddy.
Suwnice bramowe są najważniejszym elementem wyposażenia w każdym porcie kontenerowym, używanym do podnoszenia kontenerów i ładunków wielogabarytowych ze statku na ląd i odwrotnie.

Zobaczcie klip z montażu suwnic: