Adrian Piekarski
Evercam prezentuje 10 najlepszych Time-Lapsów z 2022 roku!

Evercam prezentuje 10 najlepszych Time-Lapsów z 2022 roku!

Zebraliśmy 10 naszych ulubionych filmów time-lapse z całego roku z placów budowy na całym świecie. Nawet jeśli nie pracowałeś nad jednym z tych projektów, obejrzenie klipu zaskoczy Cię, co zespoły budowlane osiągają dzięki wspólnej pracy i doskonałej organizacji robót. Poświęć trochę czasu, usiądź głęboko w fotelu i obejrzyj te efektowne klipy wyprodukowane przez zespół kreatywny Evercam dla naszych klientów w 2022 roku.

10. Exo Building – Bennetts Construction

Budowa budynku Exo firmy Bennett Construction została ukończona. Budynek jest najwyższym budynkiem komercyjnym w Irlandii i stał się bardzo charakterystycznym punktem orientacyjnym z wielu lokalizacji w Dublinie. 

17 pięter, elegancka elewacja oraz wszelkie najnowocześniejsze udogodnienia, aby umożliwić łatwe poruszanie się po budynku – to inwestycja jak żadna inna w Dublinie.

9. Nowy Zakład Produkcyjny Modułów – MOD21 

Zrównoważony rozwój i oczekiwania środowiskowe są istotnymi elementami w rozwoju budownictwa modułowego. MOD21 opiera się prawie wyłącznie na produkcji z drewna, aby realistycznie wpłynąć na zmniejszenie emisji CO2.

Film pokazuje budowę nowej hali i linii produkcyjnej, która już przybrała ostateczne kształty. Linia produkcyjna Weinmann jest obecnie gotowa do produkcji pierwszych modułów.Na tej linii produkcyjnej moduły drewniane są wytwarzane prawie w pełni automatycznie.

Nowa powierzchnia produkcyjna to 22 000 metry kwadratowe, która przełoży się na produkcję nawet 375 m.kw. powierzchni modułów dziennie. MOD21 wykorzystuje drewniane moduły do ​​budowy budynków o różnym przeznaczeniu (takich jak szkoły, mieszkania, szpitale lub przychodnie).

8. College Square – montaż żurawia

Obejrzyj ten 2-minutowy film przedstawiający montażu najwyższego dźwigu w Irlandii przez firmę Walls Construction na osiedlu College Square.

Nowy żuraw o wysokości 104 metrów jest najwyższym wolnostojącym dźwigiem w tym kraju i stanowi kluczowy element w realizacji projektu.

Gratulacje dla ekipy Walls Construction. Aby zapewnić bezpieczny demontaż istniejącego żurawia i instalację nowego, wymagane było staranne planowanie i zarządzanie całą akcją. Wszystko poszło zgodnie z planem i wojskową precyzją.

7. Luton Street (Bouygues UK) w Wielkiej Brytanii

Obejrzyj ten time-lapse przedstawiający kolejny fantastyczny projekt firmy Bouygues UK, w którym wykorzystano nasze narzędzie integracji z modelem BIM.

Bouygues UK, dział budowlany Bouygues Group, pracuje nad projektem budowy 168 nowych domów przy londyńskiej Luton Street, realizowanego w ramach programu rewitalizacji Rady Miasta Westminster.

6. Betonowanie na Siemens Moneypoint (Siemens Energy)

Siemens Energy Team i Suir Engineering osiągnęły kolejny kamień milowy w budowie największej elektrowni w Irlandii. Dostarczono i wylano już ponad 400 metrów sześciennych betonu pod fundamenty generatora elektrycznego. Jest to wynik ogromnej współpracy naszych kolegów Siemens Energy z Niemiec i Suir Engineering. Brawa dla wszystkich zaangażowanych!

5. Shaw Tower w Singapurze (Lendlease)

Przewiduje się, że nowy wieżowiec  Shaw Tower o wysokości prawie 200 metrów, z rozległymi widokami na zatokę Marina Bay i miasto, zapewni ponad 52 metry kwadratowe luksusowej powierzchni, w tym wysokiej jakości powierzchnię biurową i handlową oraz gastronomiczną.

Obejrzyj poniższy film przedstawiający ważny kamień milowy w realizacji projektu.

4. Royal Canal Park (Ballymore) 

Ballymore Ireland buduje obecnie ponad 1500 domów, w tym 8th Lock w Royal Canal Park w Ashtown (Dublin, Irlandia).

8th Lock to pierwszy duży projekt w Irlandii i Wielkiej Brytanii, w którym zastosowano pionierski produkt niskoemisyjny znany jako Carbon Cure. W ramach tej imponującej inwestycji powstanie 435 domów mieszkalnych wraz z 4200 metrów kwadratowych powierzchni handlowej i socjalnej.

3. Szpital Rodzinny Baird (GRAHAM Construction)

Obejrzyj ten 60-sekundowy time-lapse przedstawiający imponujące postępy poczynione na placu budowy szpitala rodzinnego Baird. Projekt o wartości 161 milionów funtów pomoże polepszyć opiekę nad pacjentami i zmodernizować infrastrukturę w największym ośrodku opieki zdrowotnej w Europie.

Jest to największy program realizowany w ramach Health Facilities Scotland Framework, który stanowi element systemowych inwestycji w ulepszanie warunków placówek opieki zdrowotnej w północno-wschodniej Szkocji.

2. Betonowanie na Mosman High (Multiplex)

Multiplex osiągnął kolejny ważny kamień milowy, wylewając płytę betonową najwyższego poziomu nowego budynku. Inwestycja ma na celu całkowitą modernizację Mosman High School na Lower North Shore w Sydney.

Inwestycja zapewni 16 dodatkowych przestrzeni do nauki oraz nowe wielofunkcyjne powierzchnie – salę gimnastyczną, bibliotekę, część administracyjną i socjalną oraz stołówkę. Projekt obejmuje również nowe obiekty na zewnątrz, w tym boisko sportowe na dachu.

1. Most Geralda Desmonda (Kiewit West Inc)

Port w Long Beach przyznał firmie Kiewit West Inc. kontrakt na demontaż i usunięcie głównych stalowych przęseł kratownicowych, kolumn, ramp dostępowych, fundamentów i innych elementów mostu Gerald Desmond Bridge w Long Beach w Kalifornii .

Usunięcie podwieszonego przęsła jest jednym z pierwszych kroków do wyburzenia mostu Desmond . Przewiduje się, że cała rozbiórka zostanie ukończona do końca 2023 roku.

Zobacz dzień opuszczania głównego przęsła na time-lapse: