Adrian Piekarski
Jak inteligentne kamery pomagają branży budowlanej w czasie kryzysu?

Jak inteligentne kamery pomagają branży budowlanej w czasie kryzysu?

Przed sektorem budowlanym trudny okres. Łańcuch dostaw w branży doznał poważnego załamania. Budownictwu dokucza stały niedobór siły roboczej oraz rekordowo rosnąca inflacja. W odpowiedzi generalni wykonawcy szukają narzędzi, które pomogą im skutecznie zoptymalizować zarządzanie projektami budowlanymi.

Sprawdź, jak inteligentne kamery budowlane Evercam pomagają branży budowlanej w czasie kryzysu.

Zwiększ kontrolę, wznieś komunikację na wyższy poziom

Jest ósma rano — czy wiesz, gdzie są Twoje dostawy materiałów, sprzęt, podwykonawcy i reszta załogi? W branży budowlanej pełna wiedza o tym, co aktualnie się dzieje ma kluczowe znaczenie. Bez niej — nie osiągniesz końcowego sukcesu.

W czasach, gdy wszyscy i wszystko są podłączeni do Internetu, pełny przegląd projektu wydaje się oczywistością. Smartfony z aparatami są niemal wszechobecne, podobnie jak Bluetooth, GPS i wiele innych rzeczy, które pomagają śledzić ruch ludzi oraz przedmiotów. W czasie gdy cały świat jest stale połączony, sensowne byłoby, aby każda branża była podobnie skomunikowana.

Jednak w przypadku branży budowlanej komunikacja przypomina bardziej starodawne e-maile, obowiązkowe wizyty na miejscu, stosy papierowych notatek oraz uściski dłoni z kolejnymi osobami. To kradnie menadżerom sporo czasu i utrudnia pełne skupienie się na tym, co aktualnie najważniejsze na placu budowy. 

Dzięki Evercam wzniesiesz komunikację na wyższy poziom. Oferujemy zestaw sprawdzonych rozwiązań, który zapewnia menedżerom projektów szybki dostęp do placu budowy z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Dzięki naszym narzędziom szybko stworzysz wizualne notatki i prześlesz komu chcesz. Już teraz nie musisz być stale na miejscu, aby mieć wszystko pod kontrolą.

Zainwestuj w silne relacje

Pełny obraz budowy i narzędzia potrzebne do jego uzyskania są absolutnie niezbędne w czasach niepewności.

Generalni wykonawcy podczas zarządzania i podejmowania trudnych decyzji muszą znać wiele perspektyw. Natomiast inwestorzy muszą rozumieć czynniki wpływające na przebieg realizacji ich inwestycji.

Wyłącznie budowanie silnych relacji na każdym etapie i utrzymywanie wszystkich uczestników projektu na tym samym poziomie poinformowania zapewni sukces i owocną współpracę.

Nie ma złotego środka, ale istnieje proste rozwiązanie. Evercam. Dzięki naszemu oprogramowaniu zdobędziesz pełny i obiektywny przegląd realizacji Twojego projektu.

Znajdź odpowiedzi na pytania

Wiele firm wskazuje na drogie platformy do zarządzania projektami typu „wszystko w jednym”, które wymagają rozbudowanego wdrożenia i wypracowania nowego sposobu działania całej firmy.

Oczywiście każde przedsiębiorstwo musi inwestować w odpowiednie platformy, aby nadążyć za dzisiejszymi cyfrowymi standardami. Ale komunikacja architektów, podwykonawców, inżynierów oraz klientów niekoniecznie zaczyna się od wielkich programów do zarządzania projektami. Można zacząć od prostego rozwiązania: intuicyjnych dla każdego danych wizualnych oraz nowoczesnych kamer budowlanych.

Powrót do tych podstaw – widzenia i rozumienia tego, co dzieje się aktualnie na placu budowy, odpowie na kluczowe dla każdego projektu pytania:

  • Co powoduje opóźnienia w budowie?
  • Gdzie zasoby nie są w pełni wykorzystywane?
  • Czy moi dostawcy wywiązują się ze swoich umów?
  • Czy sprzęt budowlany jest efektywnie wykorzystywany?
  • Czy opady śniegu z zeszłego weekendu wpłynęły na postęp prac?
  • Czy budowa idzie zgodnie z harmonogramem?

Ostatecznie, nie ma złotego środka, które zapobiegłoby każdej pomyłce. Jednak inteligentne kamery budowlane to jeden z najszybszych i niezawodnych sposobów na uzyskanie pełnego obrazu budowy w czasie rzeczywistym.

Wypełnij lukę komunikacyjną za pomocą przejrzystych materiałów wizualnych

Siła komunikacji za pośrednictwem inteligentnych kamer zapewnia zespołom roboczym generalnego wykonawcy wyjątkową elastyczność potrzebną do pokonywania przeszkód w komunikacji.

Kamery zapewniają pełną przejrzystość projektu dzięki transmisjom obrazu na żywo i technologii poklatkowej Time-Lapse. Twoi inwestorzy lub kontrahenci nie muszą być specjalistami, aby zobaczyć rzeczywiste zaawansowanie prac na placu budowy. Bez patrzenia w raporty i harmonogramy. Obraz mówi więcej niż tysiąc słów.

Prawidłowy system kamer budowlanych posiada elementy zapewniające ciągłą łączność i łatwe do udostępniania zabezpieczone łącza dostępowe, które umożliwią inwestorom obejrzenie budowy za pomocą jednego kliknięcia.Ponadto, Twoi klienci otrzymają  wbudowane narzędzia e-mailowe i społecznościowe, dzięki czemu udostępnianie postępów projektu innym będzie jeszcze szybsze i bezproblemowe.

Zrozumienie tego, co stało się na budowie, jest pierwszym krokiem do zrozumienia, co zrobić dalej.

Kamery kładą kres zgadywankom oraz niekończącym się rozmowom telefonicznym między generalnymi wykonawcami, inwestorami i podwykonawcami. Natychmiastowy podgląd budowy umożliwia wszystkim stronom szybkie podejmowanie świadomych decyzji. Generalni wykonawcy mają wiedzę potrzebną do podjęcia działań, a inwestorzy nie są pozostawieni bez informacji.

Korzystaj ze sztucznej inteligencji

Wyjątkowa długoterminowa wartość inteligentnych kamer budowlanych wynika z możliwości korzystania z oprogramowania, który w prosty sposób pomaga przeglądać miesiące, a nawet lata budowy.

Oferujemy oprogramowanie, które integruje kamery ze sztuczną inteligencją. Dzięki temu postępowi technologicznemu, kamery budowlane mogą „analizować” nagrania w Twoim imieniu, dzięki czemu łatwiej jest przeglądać przeszłość i relacjonować teraźniejszość.

Korzystanie z pomocy sztucznej inteligencji pozwala wykonawcom i inwestorom z łatwością monitorować codzienną pracę. Narzędzie Evercam Gate Report pomaga zespołom roboczym w pełni wykorzystać dane zawarte w ich nagraniach z kamer. Oprogramowanie Evercam dokładnie mierzy aktywność maszyn budowlanych na budowie, dzięki czemu menedżerowie mają dostęp do automatycznie wygenerowanego raportu, który pomaga w efektywnej organizacji budowy.

Wybierz Evercam i zrób kolejny krok do przodu

Ile czasu zajęło  brygadzie X wykonanie zadania Y? Czy materiały od dostawcy Z docierały na czas? Jakie warunki pogodowe najbardziej spowolniły budowę? 

Chociaż istnieją ręczne metody znalezienia odpowiedzi na te pytania, inteligentne kamery budowlane Evercam umożliwiają łatwe przeglądanie przeszłości i szybkie wyszukiwanie informacji.

Dokładne zrozumienie tego, co stale przeszkadza w efektywnej pracy, to wiedza co należy zrobić, aby Twój zespół zmienił tę sytuację lub czego należy unikać w przyszłości. 

Inteligentne kamery budowlane Evercam to z sukcesem wykorzystywane na całym świecie rozwiązanie, które ma duży wpływ na efektywną realizację projektu. To, co rejestrują kamery, to mnóstwo danych potrzebnych do dokonywania właściwych wyborów oraz planowania przyszłości. Skontaktuj się z nami i sprawdź to już dziś.