Adrian Piekarski
Jak polepszyć komunikację i wzajemne zrozumienie podczas zarządzania projektem budowlanym?

Jak polepszyć komunikację i wzajemne zrozumienie podczas zarządzania projektem budowlanym?

Każdego dnia generalni wykonawcy i menedżerowie projektów mają listę wypełnioną zadaniami — a dokumentowanie tego, co dzieje się na placu budowy, jest zadaniem pochłaniającym sporą część ich dnia.

Prowadzenie dokumentacji to coś więcej niż weryfikacja zgodności lub obowiązek narzucony przez inwestora. Współcześnie to sposób, w jaki generalni wykonawcy mogą pokazywać postępy realizacji napotkane przeszkody oraz dane które pozwalają chronić się przed sporami i zapobiegać nieporozumieniom.

Podczas gdy e-mail oraz wiadomości tekstowe doskonale nadają się do raportowania i monitoringu pracy na miejscu – istnieje narzędzie, które wspomoże Cię w zdalnym zarządzaniu projektami budowlanymi.

Inteligentne kamery budowlane rejestrują obraz całego placu budowy oraz kluczowe szczegóły dotyczące tego, co dzieje się w projekcie. To niezależny zapis tego, co działo się na placu budowy, z którego różne zespoły mogą pozyskiwać informacje.

Zacznij tworzyć rutynowe raporty w pełni automatycznie

Ręczne notatki z placu budowy mogą pomijać wiele szczegółów, tworząc przestrzeń na błędną ocenę i nieporozumienia podczas ich późniejszego przeglądania. Inteligentne kamery budowlane eliminuje takie zagrożenia. System wizyjny Evercam może pomóc generalnym wykonawcom w zapobiegnięciu zbędnego zamieszania i dostarczeniu bezstronnych danych, wykorzystując zdjęcia i analizę sztucznej inteligencji do komunikacji z inwestorami.

Korzystanie z odpowiedniego systemu do zdalnego monitoringu placu budowy ma kluczowy wpływ na możliwości raportowania.

Funkcje udostępniania jednym kliknięciem, integracja z oprogramowaniami do zarządzania projektami i automatycznie generowane raporty są kluczem do usprawnienia komunikacji. Gdy generalni wykonawcy używają na placu budowy kamer wyposażonych w sztuczną inteligencję , mają wyjątkową możliwość monitorowania wydajności, bezpieczeństwa i wykorzystania maszyn budowlanych przez cały cykl realizacji projektu.

Automatyzacja oznacza, że ​​klienci nadal uzyskują szczegółowe informacje dotyczące ich inwestycji, a pracownicy na placu budowy mogą skoncentrować się na tym, co najważniejsze.

Pokaż historię pogody

Dobrze wiesz, że o ostatecznym rezultacie świadczy nie tylko to, jaką pracę na budowie wykonują Twoi pracownicy, ale też jak pogoda wpływa na realizację. Udokumentowanie złej pogody to nie tylko stwierdzenie, że padało. Musisz udowodnić czy konkretne etapy zostały zablokowane? A może udokumentować skrócone godziny pracy?

Warunki, które mogą zakłócać postęp na budowie, są rejestrowane przez inteligentną kamerę budowlaną. Obraz wideo jest sprzężony z danymi meteorologicznymi.

Dzięki wykresom warunków pogodowych i zdjęciom miejsca pracy kierownicy projektów mogą zobaczyć, kiedy, gdzie i jak pogoda wpłynęła na projekt oraz podjąć odpowiednie decyzje.

Wykorzystaj zapis budowy na wiele sposobów

Wraz z postępem realizacji inwestycji, zmienia się krajobraz placu budowy. To, co kiedyś było nie zagospodarowanym placem, dzisiaj może być wysokim wieżowcem.

Dzięki inteligentnym kamerom budowlanym generalni wykonawcy mogą przeglądać historię projektu na wiele sposobów. Zespoły projektowe mogą uzyskiwać dostęp do obrazu budowy z dowolnej godziny i daty i w razie potrzeby korzystać z narzędzi do porównywania zdjęć.

Korzystając z tych narzędzi wizualnych, pracownicy mogą przekazywać między sobą kluczowe dane na temat budowy bez ręcznego przeglądania zarchiwizowanych informacji z wielu dni czy miesięcy. Kierownicy budowy mogą szybko i łatwo śledzić, co dzieje się w terenie. A menedżerowie projektów mogą mierzyć postępy w wyznaczonym przez siebie czasie, tworząc lepszy sposób dokumentowania pracy.