Adrian Piekarski
Krótki przewodnik po kamerach budowlanych: narzędzie przynoszące korzyści w organizacji pracy

Krótki przewodnik po kamerach budowlanych: narzędzie przynoszące korzyści w organizacji pracy

Gdy pytamy potencjalnych klientów o kamery, ich proces myślowy zwykle skupia się na aspektach sprzętowych i funkcjonalnych. Narzędzia do robienia zdjęć lub filmów – tak zwykle brzmi odpowiedź.

Evercam ma na celu zrewolucjonizowanie takiego sposobu myślenia poprzez umożliwienie kamerom bycia czymś więcej niż tylko narzędziem. Chcemy, aby kamery stały się zasobem w organizacji pracy. Zasobem, który można wykorzystać do wzbogacenia, ulepszenia i optymalizacji istniejących już procesów na placu budowy oraz planowania wiarygodnych wyników.

Kamery jako zasób – o co tak naprawdę chodzi?

Po zintegrowaniu kamer z oprogramowaniem takim jak Evercam, przekształcamy sprzęt, którego już używasz na budowie, w nieocenione źródło informacji.

Kamery jako narzędzie:

  • Zdjęcia
  • Filmy
  • CCTV

Nic nowego prawda? Spójrz teraz, co oznaczają kamery we współpracy z oprogramowaniem Evercam:

Kamery jako zasób:

  • Kompletna wizualizacja projektu z poziomu jednej platformy
  • Podgląd na żywo zintegrowany z modelem BIM oraz Drone View
  • Monitorowanie dostaw i pojazdów na placu budowy
  • Profesjonalnie zmontowane filmy 4K Time-Lapse, które zawierają informacje o projekcie oraz ważne kamienie milowe
  • Integracja oprogramowania do zarządzania projektami (Procore, AutoDesk) lub zespołu BIM (Synchro 4D) dostępna z dowolnego miejsca za pośrednictwem aplikacji Evercam.

Kamery budowlane jako zasób – jakie wnoszą wartości? W jaki sposób Evercam podniesie organizację mojej budowy?

Innowacja

Evercam zapewnia cyfrowy strumień informacji, do których dostęp na żądanie może mieć nieograniczona liczba użytkowników – czyli cała firma na całym świecie, a uprawnienia dostępu są kontrolowane przez uprawnioną przez Ciebie osobę.

Analityka

Rejestracja całego procesu budowy zarchiwizowana w cyfrowej chmurze i dostępna w każdej chwili, która może być wykorzystana w celu zbadania przyczyn opóźnień, wypadków lub innych incydentów.

Evercam przy wsparciu Sztucznej Inteligencji, opracował narzędzie Gate Report, które pomaga użytkownikom w automatycznym śledzeniu dostaw, pojazdów oraz podwykonawców wchodzących i wychodzących z placu budowy.

Marketing

Evercam jako idealna platforma do tworzenia treści przez cały czas trwania projektu. Użytkownicy mogą tworzyć własne treści wideo za pomocą narzędzi dostępnych na platformie, takich jak Kreator Time-Lapse, lub współpracować z zespołem kreatywnym Evercam, aby tworzyć filmy gotowe do marketingu.

Aspekt prawny

Evercam poprzez rejestrację wideo całego procesu budowy, zapewnia klientom niepodważalne dowody w nieprzewidzianych sporach i procesach sądowych np. z dostawcami lub podwykonawcami.

Zarządzanie projektami

Evercam umożliwia zdalne monitorowanie odległych projektów, co może zmniejszyć obciążenie kierowników projektów, którzy często muszą podróżować na wiele placów budowy, aby zaproponować rozwiązania na miejscu.

Kamery budowlane odgrywają coraz ważniejszą rolę na placach budowy na całym świecie. Dopiero rozumiejąc, w jaki sposób mogą one przynieść korzyści dla Twoich projektów, od zarządzania po marketing, możesz w pełni wykorzystać ich potencjał.

Firmy korzystające z inteligentnych kamer budowlanych zgłaszają wyższą wydajność, rzadsze prace powykonawcze i lepsze wyniki w zakresie bezpieczeństwa. Jeśli szukasz sposobu na usprawnienie swojej firmy budowlanej, rozważ inwestycję w system inteligentnych kamer budowlanych. Za pomocą Evercam możesz śledzić swoje projekty, monitorować wydajność pracowników i mieć pewność, że Twoje projekty przebiegają zgodnie z harmonogramem.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby zarezerwować darmową prezentację i dowiedzieć się więcej o wpływie, jaki możemy mieć na Twój następny projekt.