Adrian Piekarski
Nowoczesne technologie w budownictwie. Jak Evercam zrewolucjonizował realizację projektów budowlanych?

Nowoczesne technologie w budownictwie. Jak Evercam zrewolucjonizował realizację projektów budowlanych?

Żyjemy w dynamicznych czasach. Technologia zmienia wiele branż i jest powszechnie wykorzystywana do zwiększenia wydajności. Okazało się, że szybka adaptacja nowoczesnych technologii ma gigantyczny wpływ na ogólną poprawę wyników finansowych firm w niemal każdej branży. Rewolucja nie ominęła także sektora budowlanego. Jak wyglądają nowoczesne technologie w budownictwie?

Nowoczesne technologie w budownictwie usprawniają cały proces realizacji budynków

Jednym z najważniejszych aspektów budowy jest ukończenie projektu w zaplanowanym budżecie i zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. W 2020 roku nowoczesne technologie w budownictwie realnie zyskały na znaczeniu. Ich wdrożenie w całej branży wzrosło o 31% w ciągu jednego roku.

Największe zmiany, które zdefiniowały branżę w ostatnich latach to możliwość zdalnego zarządzania i monitorowania placu budowy z uwzględnieniem wszystkich, nawet najmniejszych, detali. Najnowsze badania dowiodły, że sektor budowlany wykorzystuje zdalny monitoring w 65% przypadkach, a projektowanie cyfrowe BIM znalazło zastosowanie nawet w 61% inwestycji.

Od cyfrowego planowania projektów po tworzenie codziennych raportów i dokumentacji – to wszystko dzisiaj zrobisz za pomocą kilku kliknięć. System zarządzania budową Evercam nie ogranicza Cię do konkretnych urządzeń ani lokalizacji. Zwiększ swoją konkurencyjność wśród generalnych wykonawców. Każdy aspekt branży budowlanej staje się z każdym dniem coraz bardziej zaawansowany. Przedsiębiorstwa muszą dostosowywać się do nowych realiów, aby utrzymać się na szczycie. Jednym z największych priorytetów w branży budowlanej stało się usprawnienie całego procesu budowy. Poznaj sposoby, jak nowoczesne technologie w budownictwie zmieniają i usprawniają cały dotychczasowy porządek.

Budżet

Trzymanie się budżetu jest najważniejszą częścią każdej firmy. Szczególnie w branży budowlanej projekty łatwo i bardzo szybko wychodzą poza określoną cezurę. Branża budowlana w 2020 i 2021 roku odnotowała rekordowo niski poziom rentowności z powodu pandemii. Dlatego firmy rozpoczęły poszukiwania innowacyjnych sposobów na optymalizację kosztów. Według statystyk w ciągu zaledwie 9 ostatnich lat, koszty budowy wzrosły w Europie przeciętnie o nawet 36%. To alarmujące tempo wzrostu kosztów sprawiło, że firmy stały się bardziej świadome wydatków. Nowoczesne kamery budowlane stały się integralną częścią oszczędności kosztów dla firm.

Nowoczesne technologie w budownictwie - Lepiej kontroluj budżet
Nowoczesne technologie w budownictwie – Lepiej kontroluj budżet, ujęcie zarejestrowane kamerą Evercam

Inteligentne kamery budowlane Evercam pomagają zmieścić się w budżecie na wiele sposobów: 

  • Kradzież –  Możesz chronić swoje place budowy przed wejściem nieuprawnionych osób. Zapobiegnij i wykryj wszelkie kradzieże, instalując kamery budowlane na swoim placu budowy. Z możliwością widzenia w nocy możesz monitorować budowę również po zmroku. Pozwala to również zobaczyć trudno dostrzegalne obszary, które można przeoczyć podczas fizycznego sprawowania nadzoru.
  • Ubezpieczenie –  Posiadanie odpowiedniej dokumentacji placu budowy za pomocą zdjęć i filmów działa jak dodatkowe ubezpieczenie. Wszystkie zdjęcia i filmy pobrane z placu budowy są automatycznie przesyłane do cyfrowej chmury. Dzięki temu nie musisz martwić się o bezpieczeństwo i przechowywanie tak cennych danych. 

Wydajność pracy 

Popraw produktywność swoich pracowników, umieszczając system kamer budowlanych na swojej budowie. To ogólna zasada. Gdy masz stały nadzór, efektywność Twoich pracowników wzrasta. Dzięki temu Twój projekt zostanie zrealizowany z maksymalnym wykorzystaniem zasobów.

Możesz także zwiększyć produktywność swojego zespołu projektowego, udostępniając podgląd na żywo wszystkim członkom. Każdy będzie miał równy dostęp do informacji o najnowszych postępach w budowie. Możesz przyznać dostęp do obsługi systemu nieograniczonej liczbie pracowników. Takie rozwiązanie pomoże Twojemu zespołowi zaplanować i wdrożyć wszystkie potrzebne ewentualne zmiany projektowe bez fizycznej obecności na placu budowy. To oszczędza czas i koszty realizacji projektu. 

W skali globalnej, zarządzanie budową znacznie się poprawiło po wdrożeniu kamer budowlanych. Zarządzanie zasobami stało się bardziej wydajne. Inteligentne kamery budowlane mogą śledzić wszystkie przychodzące i wykorzystywane dostaw. Dzięki temu możesz bardziej produktywnie wykorzystać zasoby ludzkie na miejscu.

Planowanie

Nowoczesne technologie w budownictwie umożliwiły planowanie i realizację projektów jeszcze efektywniej. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom, takim jak technologia BIM, teraz możesz planować budowę w znacznie lepszy sposób niż wcześniej.

Nowoczesne technologie w budownictwie - Buduj i projektuj w 4D
Nowoczesne technologie w budownictwie – Buduj i projektuj w 4D

Z kamerami Evercam możesz nałożyć cyfrowy model na aktualny podgląd na żywo z placu budowy. Dzięki naszym narzędziom, możesz przeglądać postępy swojej budowy w znacznie wydajniejszy (wizualny) sposób.

Udowodniono, że technologia BIM zmniejsza liczbę błędów w planowaniu nawet o 69%-70% w samej inżynierii. To może pomóc Ci zaoszczędzić czas i energię Twoich pracowników. Komunikacja wizualna to potęga. Pomagamy firmom płynniej prowadzić swoją działalność dzięki zrozumieniu harmonogramu przez wszystkich pracowników.

Rozwój Twojej firmy

Zgadza się! Inteligentna kamera budowlana pomaga Twojej firmie i Twojej marce poprawić tzw. widoczność. Umocnij swój wizerunek generalnego wykonawcy. Możesz używać filmów i zdjęć z budowy do promowania swojego przedsiębiorstwa. Pokazując swój rozwój, Twoi potencjalni klienci mogą być bardziej skłonni do współpracy z Tobą przy kolejnych projektach.

Badania wykazały, że w branży budowlanej (rynek B2B) 52% inwestorów przed zawarciem transakcji rozpoczyna dokładny reaserch online. Badania pokazały również, że 84% najwyższego kierownictwa wykorzystuje media społecznościowe do podejmowania decyzji. Co to oznacza? Oprócz stworzenia tradycyjnego profilu biznesowego w internecie, musisz także mieć silną obecność w mediach społecznościowych. 

Staje się to bardzo proste, gdy zaczniesz stosować nowoczesne technologie w budownictwie w swojej codziennej działalności. Integrując swój profil cyfrowy i codzienną działalność biznesową dzięki inteligentnym kamerom budowlanym, będziesz teraz w stanie stworzyć silną markę. To pomoże wyróżnić Ci się na tle reszty i pokonać konkurencję.

Podsumowanie: Nowoczesne technologie w budownictwie

Niezaprzeczalnie, rozwój Twojej firmy to wdrażanie innowacji i ciągłe udoskonalanie obecnych rozwiązań. Wykorzystując skuteczne i multidyscyplinarne narzędzie, jakim jest inteligentna kamera budowlana Evercam, możesz teraz rozwijać swoją firmę, jednocześnie optymalizując jej bieżącą działalność. Od ulepszania strategii marketingowych po optymalizację zasobów i pracy siły roboczej.

To rozwiązanie, które wkrótce stanie nieodłącznym elementem firm budowlanych i generalnych wykonawców. Dzięki nowoczesnemu systemu wizyjnemu możemy budować mocniejsze, wyższe i ekonomiczniejsze konstrukcje. Z dnia na dzień wzrost produktywności i realizacja bardziej złożonych projektów stają się coraz bardziej osiągalne. Dzisiaj wydaje się to już jasne. Firmy, które zdecydują się trzymać z dala od nowoczesnych technologii, są skazane na porażkę.

Nadszedł czas, aby Twoja firma rozpoczęła dynamiczny rozwój już dziś. Zespół Evercam z przyjemnością przeprowadzi Cię przez proces wyboru odpowiednich kamer dla Twojego kolejnego projektu budowlanego. Skontaktuj się z nami już dziś.  Jeśli zainteresowały Cię nowoczesne technologie w budownictwie – obserwuj także nasz profil na LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami w tej materii.