Adrian Piekarski
Przyspiesz budowę. 7 gwarantowanych sposobów, w jakie Evercam pomoże Ci zaoszczędzić czas

Przyspiesz budowę. 7 gwarantowanych sposobów, w jakie Evercam pomoże Ci zaoszczędzić czas

Czas był i zawsze będzie ograniczonym i determinujących zasobem na placu budowy. Istnieje wiele czynników wewnętrznych i zewnętrznych, które mogą powodować opóźnienia w harmonogramach realizowanych przez generalnych wykonawców. Zmieniające się warunki pogodowe, trudności finansowe, niedobór siły roboczej lub złe zarządzanie to niektóre z przykładów. Dziś przedstawimy Ci sposoby w jakich Evercam pomoże Ci zaoszczędzić czas podczas realizacji projektów budowlanych.

1. Zautomatyzuj czynności, które wykonujesz ręcznie

Być może robisz zdjęcia do dokumentacji, dostaw materiałów i sprzętu lub ważnych wydarzeń? Wykonanie takich zdjęć na placu budowy jest bardziej czasochłonne i często przeszkadza innym w pracy.

Wszystkie te działania można zautomatyzować za pomocą inteligentnych kamer budowlanych, a materiał filmowy można zapisywać w cyfrowej chmurze w celu bezpiecznego przechowywania bez interwencji człowieka.

Po udanej instalacji kamer na placu budowy nie musisz się już martwić o wyjmowanie urządzenia mobilnego w celu zrobienia zdjęcia. Wszystko zostanie nagrane, a dzięki naszemu oprogramowaniu w łatwy sposób wyszukasz odpowiedni fragment. Nasz system działa w tle i przechowuje takie dane zdalnie, nie zmieniając Twojego harmonogramu.

2. Eliminuj nieporozumienia

Każdy kierownik projektu jest zawsze odpowiedzialny za współpracę z wieloma stronami projektu. Utrzymanie odpowiedniej komunikacji zajmuje dużo czasu. Są takie procesy na budowie, gdy wykonywana wyłącznie przez telefon, może prowadzić do kosztownych nieporozumień. Pamiętaj, obraz to więcej niż tysiąc słów. Bezpośrednie udostępnianie obrazu na żywo z kamer budowlanych eliminuje zamieszanie. Zwłaszcza gdy interesariusze nie mogą być na miejscu, takie dane wizualne mogą im skutecznie dostarczyć potrzebne informacje.

Jak zaoszczędzić czas? Eliminuj nieporozumienia z Evercam, fot. pexels.com

3. Podróżuj mniej, rób więcej

Poruszanie się pomiędzy projektami. Jazda do odległej inwestycji i biura to marnowanie zasobów pieniężnych, które ogranicza większość firm budowlanych. Generalni wykonawcy zdają się rozumieć, że takie podróżowanie jest czasochłonne, a czasem niepotrzebne. 

Dostęp w czasie rzeczywistym do wideo i zdjęć na żywo z placu budowy pozwala kierownikowi projektu być na bieżąco z aktualnym postępem i statusem projektu. Bez konieczności podróżowania na miejsce za każdym razem. Kamery budowlane pozwalają zobaczyć, co się dzieje i podejmować decyzje w pełni zdalnie.

4. Szybko dotrzyj do faktów

Spory to codzienność realizacji dużych inwestycji. Zbieranie materiałów będącymi dowodami w celu rozwiązania sporu lub audytów potrafi pochłonąć ogromną ilość czasu. Bez kamer budowlanych można w łatwy sposób zmarnować ogromną kwotę na szukanie odpowiednich materiałów. Teraz możesz użyć w tym celu inteligentnych kamer budowlanych, które w razie potrzeby utrwalą cały proces budowy od samego początku do końca. Teraz nic Ci nie umknie. Będziesz posiadał klarowne i bezsprzeczne dowody, które pomogą Ci w rozstrzygnięciu sporów.

5. Odzyskaj skradziony czas

Zjawisko skradzionego czasu na pozór wydaje się niegroźne ale potrafi przynieść nawet wielomilionowe straty dla generalnych wykonawców. Takie praktyki można skutecznie eliminować dzięki narzędziom oferowanym przez Evercam. Nieuczciwi pracownicy mogą najczęściej zaszkodzić firmie na dwa sposoby:

  • Buddy Punching, gdy jeden z pracowników rozpoczyna tj. odbija kartę (eng. punch) swojego kolegi, tym samym fałszując informacje dotyczące ewidencji pracy.
  • Częste spóźnianie, gdy pracownicy przyjeżdżają na miejsce niezgodnie z harmonogramem, powodując w efekcie pogorszenie wykonania zakładanego planu.

Dzięki aktywnym kamerom budowlanym pracownicy wiedzą, że ktoś ich obserwuje. Zainstalowanie kamer budowlanych nie tylko sprawia, że ​​pojawiają się oni na czas, ale także zmniejsza prawdopodobieństwo tzw. kradzieży czasu.

Odzyskaj skradziony czas! fot. pexels.com

6. Prosty marketing

W naszym poście na temat filmów poklatkowych, które mogą usprawnić strategię marketingową firmy budowlanej, wyjaśniliśmy jak kamery budowlane mogą pomóc w tworzeniu zdjęć i filmów, które można ponownie wykorzystać do celów marketingowych i promowania marki. Takie zdjęcia i filmy mogą być później używane we wszystkich kanałach marketingowych, takich jak strony internetowe, kampanie w mediach społecznościowych lub reklamy.

Jeśli masz zainstalowane kamery budowlane na swoim placu budowy, nie musisz już zatrudniać ekipy filmowej i czekać na długą realizację zlecenia produkcji. Dzięki kamerom budowlanym możesz poświęcić mniej czasu na marketing, a skupić się na dostarczaniu klientom doskonałych inwestycji.

Jak zaoszczędzić czas? Uprość marketing

7. Weryfikacja budowy z projektem

Kamery budowlane Evercam oferują integrację modelu BIM z obrazem na żywo z kamery. Ułatwia to sprawdzenie obrazów odpowiadających planowanej dacie rozpoczęcia i zakończenia realizowanych procesów na budowie. Sprawdź postęp robót i zweryfikuj ich jakość z projektem. W pełni zdalnie i z dużą oszczędnością czasu.

Jak zaoszczędzić czas z Evercam? Podsumowanie

Aby usprawnić harmonogram, każda firma budowlana wdraża nową technologię na placu budowy. To pozwala zaoszczędzić czas. Inteligentne kamery budowlane są doskonałym przykładem takiej technologii. Dzięki możliwości automatyzacji, eliminacji nieporozumień, zdalnemu monitorowaniu, zbieraniu dowodów, oszczędzaniu czasu i zapobieganiu kradzieżom czasu, inteligentne kamery budowlane stanowią nieocenioną pomoc dla kierowników projektu i inwestorów.

Jeśli chcesz sprawdzić, jak Evercam może pomóc na Twojej budowie – skontaktuj się z nami już teraz. Śledź także nasz profil na LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczących nowych technologii na placu budowy.