Adrian Piekarski
Zdalne zarządzanie budową. Czy to możliwe? Jak korzystać z narzędzi Evercam?

Zdalne zarządzanie budową. Czy to możliwe? Jak korzystać z narzędzi Evercam?

Nadzorowanie harmonogramu oraz materiałów ma kluczowe znaczenie firm budowlanych oraz inwestorów. Inteligentne kamery budowlane mogą mieć decydujące znaczenie na ostateczne powodzenie projektu. Jakie korzyści daje nam zdalne zarządzanie budową? To nieoceniona pomoc w zapewnieniu paru istotnych elementów dla prawidłowego przebiegu prac budowlanych.

O jakich elementach procesu budowlanego mowa? Istnieje wiele różnorodnych kwestii związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa na placu budowy. Ponadto kradzież materiałów: drewna, stali, kabli i innych surowców wciąż jest aktualnym problemem. Wypadki i akty wandalizmu to także wyzwania, z którymi kierownik budowy musi sobie poradzić. Obowiązki Project Managera rosną, dlatego bezdyskusyjna staje się konieczność zainstalowania komplementarnego systemu wizyjnego, który zwiększy efektywność jego pracy.

W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się rozwiązaniom proponowanym przez system wizyjny Evercam.

Nie spuszczaj wzroku z placu budowy

Na dużych budowach, gdzie częstotliwość wizyt inwestora, kadry menadżerskiej i przeszkolonego personelu musi być dokładnie uregulowana – możliwość zdalnego monitorowania budowy jest bardzo pomocna. Plac budowy jest rejestrowany w wysokiej rozdzielczości w określonych odstępach czasu i przy różnych czasach otwarcia migawki tak, aby nie przegapić żadnego istotnego wydarzenia.

Zdalne zarządzanie budową - nie spuszczaj wzroku z placu budowy
Zdalne zarządzanie budową – nie spuszczaj wzroku z placu budowy, fot. pexels.com

Zmniejsz liczbę wypadków i kradzieży

Wykorzystanie inteligentnych kamer budowlanych może służyć dokumentacji i monitoringowi naruszeń bezpieczeństwa. Wykryjesz sytuacje, które spowodowały problemy z bezpieczeństwem i przypadkowe obrażenia. Nagrania można przeglądać w celu opracowania procedur zapobiegających ponownemu wystąpieniu podobnych incydentów podczas realizacji projektu. Ponadto kamery mogą pomóc w zabezpieczeniu placu budowy przed kradzieżą i służyć jako bezsprzeczny dowód np. w procesie sądowym.

Zdalne zarządzanie budową - zmniejsz liczbę wypadków i kradzieży, fot. pexels.com
Zdalne zarządzanie budową – Zmniejsz liczbę wypadków, ujęcie kamery Evercam

Monitoruj łańcuch dostaw

Nowoczesny system wizyjny w branży budowlanej usprawnił i unowocześnił wszystkie istotne operacje biznesowe. Inteligentne kamery budowlane ułatwiają dokładne śledzenie postępu prac i dostaw, a także nadzór nad konserwacją sprzętu budowlanego. Z systemem wychwycisz wszelkie wykroczenia i będziesz miał większą kontrolę nad ewidencją faktycznego czasu pracy podwykonawców.

Udokumentowanie tego wszystkiego z biura managera eliminuje konieczność codziennej obecności na placu budowy. Nagrania na żywo są skutecznym rozwiązaniem dla Ciebie, Twoich kierowników budowy, a nawet inwestorów.

Interakcja z pracownikami

Inteligentne kamery budowlane Evercam pomagają nawiązać lepszy kontakt ze wszystkimi pracownikami i rozwiązać problemy, które możesz mieć z ich etyką pracy. Pamiętaj, że wielu pracowników ma słabszą etykę pracy, niż można się tego spodziewać. Nowoczesny i komplementarny system wizyjny pomoże Ci namierzyć niekompetentnych pracowników.

Zdalne zarządzanie budową i interakcja z pracownikami
Zdalne zarządzanie budową i interakcja z pracownikami – fot. pexels.com

Monitoruj na wszystkich urządzeniach

Z Evercam możesz łączyć się ze swoimi kamerami za pośrednictwem aplikacji internetowej 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Zdalne systemy inteligentnych kamer budowlanych mogą działać bez przerwy, gdy są podłączone do stałego źródła zasilania. 

Zdalne zarządzanie budową - Monitoruj na wszystkich urządzeniach
Zdalne zarządzanie budową – Monitoruj na wszystkich urządzeniach

Czas na zdalne zarządzanie budową

Evercam umożliwia wszystkim zaangażowanym stronom, oglądanie filmów podsumowujących codzienne operacje na placu budowy. To pozwala wszystkim monitorować na bieżąco postępy. Łatwiej zidentyfikujesz i rozwiążesz potencjalne problemy. Może to chronić zdrowie i życie personelu oraz być ważnym czynnikiem w zapobieganiu przekroczeniom prawa. Tak więc, jeśli jesteś generalnym wykonawcą, najwyższy czas abyś zaczął korzystać z możliwości jakie dają inteligentne kamery budowlane.

Skontaktuj się z nami już dzisiaj, aby poznać konkretne rozwiązania na oferowane przez nasz system Evercam dla Twojej budowy. Śledź także nasz profil na LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczących nowych technologii na placu budowy.